DERZ KESİM

Karot, Karotçu, Karotcu, Derz Kesim

Derz Kesim

Derz, yapı malzemelerinin aralarındaki boşluk olarak tanımlanır. Isı, basınç vb farklı genleşme ve kaymalarda dolayı oluşacak hasarları önlemek amacıyla yapıların arasına boşluklar bırakılır. Derz kesimi yapılacak beton ortam şartlarından etkilenmeyecek biçimde en az hasarı elde edecek şekilde beton plakalara ayrılır ve derz kesme makinesi ile aralarında düz bir çizgi halinde kesim yapılır. Plakalar eş kareler şeklinde olmalıdır. Kesilecek plakaların büyüklüğü mühendislik hesaplamaları sonucu belirlenir. Derz kesme işlemi son teknolojik makineler kullanan ekibimiz tarafından en iyi hesap yapılarak gerçekleştirilir. Yan yana birbirinden bağımsız bir şekilde inşa edilen yapıların arasındaki boşluklara ise dilatasyon derz denir. Makinelerimiz demir donatılı beton dahil, her türlü betonu kesmek üzere tasarlanmışlardır. 50cm’lik genişliğe kadar tek seferde kesim yapabilmektedir. Derz kesme makinelerimiz elektrik, motorin ve benzinle çalışabilmektedir.

Derz dolgu ise inşaat yapılarında çeşitli sebeplerle meydana gelen çatlakları betonla bir bütün halinde kaynaştırma işlemidir. Bunun için çeşitli derz dolgular kullanılabilir. Dolgu malzemelerimiz her türlü ısı, basınç, genleşme ve kimyasal maddelere dayanıklı bir şekilde üretildiğinden sonuç mükemmeldir.

DERZ KESME FİYATLARI

Fiyat : Sorunuz

Ufak çaplı Derz kesme işlerinde Derz kesme fiyatı genellikle bulunduğu bölgeye bağlı değişen servis ücreti ve Derz kesme ücreti hesaplanarak ücretlendirilir. Bulunduğunuz bölgeye Derz kesme ücretini öğrenmek için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Fiyat :Sorunuz

Orta çaplı Derz kesme işlerinde bulunduğunuz yerin durumuna bağlı olarak uygulanacak servis ücreti ve yapılacak işlem hesabı yapılarak Derz kesme fiyatı tespit edilir. Uzman ekibimiz Derz kesme işlemini en tasarruflu şekilde gerçekleştirmenin bir yolunu bularak sizi ekonomik olarak korur.

Siz de bir fiyat teklifi almak için hemen bizimle irtibata geçin.

Fiyat : Sorunuz

Büyük çaplı projelerde uzman karotcu ekibimiz projeyi yerinde inceleyerek durum analizi yapar. Projelerimizde daima en yenilikçi ve son teknoloji makineler kullandığımızdan fiyat teklifimiz de vasat karotcu lara göre kesinlikle daha uygun olacaktır. Biz Mavi Karot olarak daima yaptığımız işin arkasındayız ve işimiz garantimiz altındadır.

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

İlk başladığımız günden bugüne kurumsal çizgimizden taviz vermedik. En küçük işimizin bile arkasında durmak bizim için hayat felsefesidir. Söz verdiğimiz gibi karotcu olarak ülkemize ve insanımıza hizmet etmek bizim için övünç kaynağıdır. Karotçu olarak bizi tercih ettiğinizde asla hiçbirşeyden tereddüt etmeyecek sadece güven duyacaksınız. Biz buna inanıyoruz.

Arkasında duramayacağımız bir işi asla yapmadık bundan sonra da yapmayacağız. Biz müşterilerimizi sadece müşteri olarak değil her zaman irtibatta kalacağımız dostlar olarak biliriz. Uzman Karotçular olarak güven en büyük kriterimizdir.

İddia ediyoruz karot işinde bizden iyisi yok.

Becerilerimiz

Karotcu
Beton Delme
Beton Kesme
Beton Güçlendirme
Kimyasal Ankraj

Derz Kesme

Derz Kesme Farklı türlere haiz olan derzler, yaygın olarak fayans, seramik şeklinde malzemelerle kaplı yüzeylerdeki dolgu maddesi olarak bilinir. Bu anlamının haricinde ise genleşme, oturma, konsrüktif, zelzele ve inşaat derzleri benzer biçimde bir sınıflandırma laf konusudur. Farklı yapıda olan noktalarda derz kesme işlemi yapılacağında, birtakım detaylara dikkat edilmesi gerekir. Bu işlemin gerçekleştirilmesinde mekanik makineler kullanılır. Tekerlekli bir sisteme haiz olan bu makinelere stand sayeinde hareket verilir. Derz Kesme Elmas uçlu testerelerle meydana gelen derz kesme işlemi esnasında, 50 cm’ye varan derinliklere ulaşılması mümkündür. Kesim işleminin hatasız tamamlanması, beton bileşimi esnasında herhangi bir sıkıntı yaşanmaması açısından önemlidir. Bu nedenle ustalaşmış bir ekiple çalışmanızda yarar vardır.

Beton Derz Kesimi

Beton Derz Kesimi, Profesyonel kişiler tarafınca meydana getirilen beton derz kesimi işlemi ile yapılarınızda hasar oluşumu meydana gelmez. Beton dökümü tamamlanmasından sonrasında üç gün bekleyerek kesme işlemine başlanabilir. Ekibimiz, kesim işlemini binaların teknik şartnamesinde belirtilen detaylara müsait halde gerçekleştirir. Kusursuz bir halde meydana getirilen kesiler dolguya mani olmayacak halde temizlenir. Bu sayede optimum bekleme süresi tamamlandıktan sonrasında dolgu aşamasına başlanabilir. Beton Derz Kesimi sonrası meydana getirilen dolgu işlemi esnasında uzman ekibimiz, lüzumlu hallerde astar malzemesi kullanımına karar verebilir. Uygulama sonrası dolguya başlamadan ilkin astar kurumaya bırakılmalıdır. Dolgu malzemesinin dayanıklı yapıda olması; derzin darbelerden, yüksek ağırlıklardan ve değişik bir fizyolojik kuvvetten basit basit etkilenmemesini sağlar.

Elektrikli Derz Kesme

Elektrikli Derz Kesme, Güç kaynağına ulaşımın rahat olduğu yerlerde, elektrikli derz kesme makinesi kullanılır. Ergonomik tasarıma ve rahat kullanım olanaklarına haiz olan bu makineler ile kesim işlemi rahat bir biçimde yapılır. Derz, yapı parçaları içinde bırakılan boşluklara verilen addır. Bu boşlukların organik afetler esnasında dirimsel önemi vardır. Yapıların zarar görmemesi yahut zararın en aza indirilmesi, bu boşluklar yardımıyla olası hale gelir. Boşluğun ebatı binaların yüksekliğine nazaran belirlenir. Elektrikli Derz Kesme Örneğin, 6 metre yüksekliğe haiz bir yapı için derz boşluğunun 3 santimetre olması gerekir. Elektrikli derz kesme işleminin bir sonraki aşamasında doldurma yapılır. Doldurma esnasında kullanılan güçlü yapıdaki malzeme, negatif dış etkenlere karşı direnç gösterir.

Benzinli Derz Kesme

Benzinli Derz Kesme, Kablo kalabalığını önlemesi ve ergonomik kullanımıyla benzinli derz kesme makineleri, yapılarda hasar oluşumuna yol açmadan en muntazam halde muamele yapar. Bu makineler, elmas kesme ucuyla birlikte çalışır. Elmas kesme uçları, kesimin muntazam bir halde yapılmasını ve dolguların da zemine sağlam bir halde tutunmasını sağlar. Her aşamada sorunsuz bir muamele gerçekleştirilmesi halinde derzler, zelzele anında binaların güvende kalmasına destek olur. Benzinli Derz Kesme işleminde kullanılan elmas uçların doğru zamanda yenilenmesi, kesim işleminin kusursuz bir halde tamamlanması açısından önemlidir. Bu nedenle derz boşluklarının ebatına müsait genişliğe haiz uçlar, erozyon meydana gelmeye başladığında değiştirilmelidir. Deneyimli ekibimiz, size bu aşamada en kaliteli uçlara haiz makinelerle hizmet verir.